KIOSKI, PAWILONY, TARGOWISKA

Ceniony w Polsce projektant i producent mebli miejskich: kioski, pawilony handlowe MIDI, wewnętrzne, gastronomiczne, zabudowa na targowiska miejskie oraz gminne, portiernie, stróżówki, palarnie, strażnice, centra dozoru,    Pozwolenie na budowę? Wykonamy na zamówienie kompleksową dokumentację lub udostępnimy gotowe projekty branżowe. Tematyka zbyt zawiła? Zamów wizytę naszego doradcy.    Posiadamy doświadczenie w kompleksowej realizacji dużych inwestycji targowisk miejskich oraz gminnych.    Pawilon handlowy "GASTRO" wybrany w konkursie oficjalnym obiektem Katalogu Mebli Miejskich Miasta Poznań.    Open - nowy model kiosku w naszej ofercie.    Budotechnika uczestnikiem wprowadzania nowego formatu kiosków dla RUCH S.A.    Wieloletnie doświadczenie, szereg projektów, certyfikatów, realizacji i referencji

Przygotowanie inwestycji kiosku

[EN]
[EN]
[EN]
[EN]
[EN]

PRZYGOTOWANIE INWESTYCJI KIOSKU

Kioski są to najczęściej wolnostojące, samodzielne obiekty. Zagospodarowanie wnętrza kiosku uzależnione jest od usytuowania drzwi w elewacji bocznej lub tylnej oraz indywidualnych uzgodnień. Nasze projekty przewidują wyposażenie kiosku w toaletę lub/i przedsionek wraz z powierzchnią magazynową. Zamawiający może je wykonać we własnym zakresie w późniejszym terminie. Projekty kiosków posiadają uzgodnienia rzeczoznawców ds. BHP, P. POŻ, SANEPID. Plany zagospodarowania terenu inwestycji wykonuje Zamawiający. Wszystkie używane przez nas materiały posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty dopuszczające je do stosowania w budownictwie.

 

 

Posadowienie

Dla prawidłowego posadowienia kiosku wymagane jest wykonanie fundamentu murowanego z bloczków betonowych lub cegły pełnej. Głębokość posadowienia fundamentu powinna odpowiadać głębokości przemarzania gruntu dla danej strefy klimatycznej Polski zgodnie z PN. Górny poziom murów fundamentowych musi zachowywać poziom i być wyniesiony ponad teren:

– 5 cm w miejscu połączenia z wiata przystankową ( w przypadku jej występowania),
– do 15 cm dla kiosku wolno-stojącego ( należy przewidzieć zewnętrzny stopień przed wejściem).

Z uwagi na mały ciężar oraz dużą zwartość i sztywność konstrukcji kiosku, dopuszcza się tymczasowe posadowienie na płytkach betonowych osadzonych na ustabilizowanym gruncie (nie dotyczy pawilonów składanych z dwóch lub więcej modułów). Płytki należy ułożyć w odległościach około 1,0m na obwodzie kiosku. Płytki należy wypoziomować tak, aby ich górna powierzchnia znajdowała się około 5cm nad poziomem terenu. Należy zapewnić odpływ wody i przewietrza pod kioskiem. Uwaga: przy posadowieniu na płytkach lub fundamentach osadzonych powyżej głębokości przemarzania gruntu, w okresie zimowym możliwe są ruchy gruntu związane z przemarzaniem i w konsekwencji może dojść do lekkiego przechylenia kiosku. Następstwem przechylenia (braku poziomu i pionu) mogą być trudności z otwieraniem i zamykaniem drzwi i okien, jak również pękanie szyb w skrajnych przypadkach. Te same wady mogą wystąpić przy posadowieniu kiosku na nieustabilizowanym gruncie. Jeżeli wystąpi przechylenie, kiosk należy powtórnie wypoziomować za pomocą lewarków hydraulicznych i podkładek z blach stalowych odpowiedniej grubości. Budotechnika nie odpowiada za wystąpienie wad związanych z nieprawidłowym posadowieniem kiosku. Inwestor we własnym zakresie wykonuje podłoże pod posadowienie kiosku (fundamenty) zgodnie z dostarczonym projektem, przyłącze energetyczne oraz przyłącza do zewnętrznej sieci wod-kan w przypadku ich występowania.

 

Konstrukcja

Konstrukcja szkieletu kiosków jest wykonana z elementów stalowych, spawanych i zabezpieczonych antykorozyjnie. Podłoga składa się z płyty wiórowej typu OSB, wodoodpornej, opartej na podwójnym ruszcie stalowym i drewnianym ułożonym krzyżowo oraz wykładziny PCV. Podłoga jest ocieplona dwoma warstwami płyt styropianowych o łącznej grubości 100mm. Dolną (spodnią) warstwę ochronną stanowi blacha fałdowana, ocynkowana. Ściany i dach kiosku wykonane są z płyt warstwowych typu „Sandwich” o grubości 100mm. Wewnętrzne powierzchnie płyt wykonane są z blachy powlekanej w kolorze białym. Zewnętrzne powierzchnie ścian kiosku malowane są dodatkowo na kolor uzgodniony z Zamawiającym. Dysponujemy płytami lakierowanymi fabrycznie w kolorach: białym, piaskowym, srebrnym. Dla kiosków wykonanych w tych kolorach nie stosujemy dopłat za lakierowanie ścian. Dach płaski, jednospadowy z odprowadzeniem wody do tyłu za pomocą rynny i aluminiowej rury spustowej z wyprowadzeniem wody opadowej na teren. Podłączenie rury spustowej do kanalizacji deszczowej wykonuje inwestor we własnym zakresie.

 

Powłoki malarskie i zabezpieczenie antykorozyjne

Płyty ścienne wykonane są z płaskich blach fabrycznie ocynkowanych i pokrytych kilkoma powłokami antykorozyjnymi. Wierzchnie warstwy płyt oraz wewnętrzna powierzchnia powleczone są lakierem organicznym w kolorze białym oraz w jednym z typowych kolorów Budotechniki zewnętrzna powierzchnia. Typowe kolory Budotechniki: biały, kremowy, szary, ciemnozielony. Zewnętrzna powierzchnia płyt może być zmatowiona i lakierowana importowanymi, przemysłowymi lakierami poliuretanowymi z utwardzaczem na uzgodniony kolor RAL. Zewnętrzne i wewnętrzne elementy stalowe zabezpieczone są antykorozyjnie poprzez malowanie farbami podkładowymi i nawierzchniowymi, poliuretanowymi z utwardzaczem po uprzednim przygotowaniu powierzchni malowania. Kolorystyka według karty kolorów RAL. Naszym klientom zawsze proponujemy nową, specjalnie opracowaną konstrukcję stalową z ocynkowaną ogniowo ramą dolną kiosku.

 

Drzwi i okna – zabezpieczenia antywłamaniowe

Okna i drzwi pawilonów wykonane są z profili PCV. Okna są stałe, nie otwierane poza oknem podawczym, przesuwnym. Standardowo okna oszklone są zestawami termoizolacyjnymi z szybami Float. W celu dodatkowego zabezpieczenia antywłamaniowego możliwe jest zastosowanie oszklenia o zwiększonej odporności na włamania zestawami termoizolacyjnymi z zewnętrzną szybą klasy P2, P3 lub P4. Ponadto, okna mogą być zabezpieczone dodatkowo zewnętrznymi roletami aluminiowymi mocowanymi do konstrukcji stalowej kiosku. Rolety wyposażone są w blokadę zabezpieczającą przed podnoszeniem z zewnątrz. Drzwi kiosków wykonane są z kształtowników i blach stalowych ( w tym zewnętrzna blacha gr. 1,5 mm) i wyposażone w klamkę oraz 1 zamek patentowy. Dodatkowo polecamy montaż drugiego zamka atestowanego (typu Gerda) oraz zewnętrzne sztaby zabezpieczające drzwi wyposażone w kłódki z atestem. Zabezpieczeniem wejścia może być też wewnętrzna krata stalowa wypełniona siatką bardzo przydatna w okresie upałów, dzięki której można pozostawić otwarte drzwi i czuć się bezpiecznie.

 

Pomieszczenie WC

Na zamówienie wydzielamy zamknięte pomieszczenie WC. Ścianki wewnętrzne wykonane są na całej wysokości z płyty meblowej, laminowanej, w kolorze białym. Drzwi wewnętrzne do WC, posiadają przeszklone okienko oraz otwory wentylacji nawiewnej. Drzwi wyposażone są tylko w klamkę, bez zamka. Wydzielenie WC lub / i przedsionka Zamawiający można wykonać we własnym zakresie w późniejszym terminie. Pomieszczenie WC posiada w ścianie tylnej kiosku otwór wentylacyjny z zabudowanym wentylatorem mechanicznym.
Zastosowane przybory sanitarne w przypadku przyłączenia kiosku do lokalnej sieci wod-kan :
– miska ustępowa, ceramiczna, biała, ze spłuczką
– umywalka ceramiczna, biała, z baterią wody zimnej i ciepłej,
– elektryczny podgrzewacz wody,

Zastosowane przybory sanitarne w przypadku braku przyłącza do lokalnej sieci wod-kan :
– miska ustępowa, plastikowa, z pojemnikiem na fekalia, tzw. WC turystyczne,
– umywalka ceramiczna, biała, z baterią wody zimnej
– zawieszany (ruchomy) pojemnik plastikowy na wodę czystą,
– podstawiany (ruchomy) pojemnik plastikowy na wodę brudną.

 

Wyposażenie w meble

Zestawy mebli oraz organizacja wnętrza pokazana jest na kartach katalogowych. Proponujemy wyposażenie w meble wykonane z płyt laminowanych. Do ekspozycji towarów na szybach wystawowych proponujemy zestaw półek szklanych lub aluminiowych na wspornikach. Ekspozycje prasy przewidziano na ekspozytorach siatkowych umieszczonych przed i ponad ladą wewnętrzną. Część prasy może być eksponowana na poziomym blacie lady wewnętrznej. Pomieszczenie magazynowe jest wyposażone w półki magazynowe. W pomieszczeniu magazynowym przewidziano miejsce na wieszak  ubraniowy. Jako dodatkowe miejsce składowania proponujemy górny pawlacz umieszczony obwodowo ponad oknami. Obejrzyj wyposażenie typowego kiosku.

 

Zewnętrzne nośniki reklamowe

Nieprzeszklone powierzchnie ścian powinny zostać wykorzystane do celów reklamowych dostarczających dodatkowych dochodów.
Proponujemy:
-tablice alu-klik: aluminiowe ramki zatrzaskowe do ekspozycji plakatów o formacie 60×80 cm umieszczane pod ladą,
-tablice alu-klik do ekspozycji plakatów o formacie 120×180 cm umieszczane na bocznej lub tylnej ścianie kiosku,
-aluminiowy, podświetlany kaseton reklamowy umieszczony na trzech elewacjach, ponad attyką,

-aluminiowe, podświetlane gabloty reklamowe o formacie plakatu 120×180 cm. umieszczane na wolnych powierzchniach ścian bocznych lub tylnych. Gablota może zostać wyposażona dodatkowo w pochyłe półki aluminiowe do oświetlanej ekspozycji czasopism.

Zapoznaj się z informacją nt.: reklama na kiosku

 

Instalacja elektryczna

Kiosk wyposażony jest standardowo w wewnętrzną instalację elektryczną obejmującą:
– świetlówkę sufitową,
– tablicę rozdzielczą,
– dwa gniazdka elektryczne dla podłączenia piecyka elektrycznego o mocy 2kW i kasy fiskalnej,
– plafonierę sufitową w pomieszczeniu WC i wentylator ścienny ( w przypadku wydzielenia pomieszczenia WC).

W zależności od uzgodnionego wyposażenia kiosku, instalacja elektryczna zostanie wzbogacona o następujące elementy:
– obwód dla podłączenia frontowego i/ lub bocznych kasetonów oraz gablot reklamowych
– dodatkowe gniazdka wtykowe dla czajnika, podgrzewacza wody, klimatyzatora lub wentylatora
– obwód do dodatkowego oświetlenia ekspozycji witryn kiosku.
– grzejnik elektryczny, konwektorowy o mocy 2kW
– klimatyzator typu „okiennego” o mocy 2kW.

Przewody elektryczne prowadzone są w ścianach oraz w korytkach PCV. Zewnętrzne przyłącze energetyczne, zabezpieczenie przedlicznikowe oraz tablicę podlicznikową wykonuje inwestor we  własnym zakresie.

 

Transport i montaż:

BUDOTECHNIKA zapewnia transport i montaż na terenie całego kraju. Kiosk przewożony jest na miejsce montażu w całości. Zamawiający zobowiązany jest zapewnić dźwig samochodowy o udźwigu  6,3T lub większy na 1 godzinę pracy.

 

Gwarancje i serwis pogwarancyjny:

Wszystkie wyroby BUDOTECHNIKI oraz dostarczane wyposażenie obce objęte są co najmniej roczną gwarancją. Gwarancja nie obejmuje zniszczeń wynikłych z aktów wandalizmu lub wypadków losowych (np. huragan, wypadek drogowy). Po okresie gwarancji, wysyłamy części zamienne poprzez firmy spedycyjne lub dokonujemy napraw osobiście na terenie całego kraju. Uwaga: Dane techniczne wiat przystankowych i innych, dodatkowych elementów zamieszczone są, na odrębnych kartach katalogowych wysyłanych na życzenie. Niektóre z zastosowanych urządzeń (klimatyzator, krzesło itp.) oraz rozwiązania konstrukcyjno-użytkowe mogą być odmienne od pokazanych na kartach katalogowych w zależności od wybranego wariantu kiosku, uwarunkowań dostawców oraz nowszych, stale udoskonalanych rozwiązań. Dane aktualne na dzień opracowania. Szczegółowych informacji udzielamy telefonicznie lub osobiście. Zapraszamy do odwiedzenia stałej wystawy naszych produktów na terenie zakładu w Pilchowicach.